Як вибрати постільну білизну
Як відомо, від повноцінного відпочинку залежить наша краса та здоров'я. Комфортний сон із солодкими снами можливий тільки на зручному ліжку з найякіснішою та натуральною постільною білизною. Улюблена постільна білизна може подарувати багато приємних вражень вам та вашим близьким.
Ось кілька порад, на що потрібно звернути увагу при виборі комплекту постільної білизни.
1. Матеріал. Насамперед зверніть увагу на матеріал, з якого виготовлений цей комплект білизни. Про це можна дізнатись на упаковці. Найкраще вибирати натуральні тканини. У дотику до них ваше тіло «дихатиме». Натуральний матеріал знижує ризик отримати алергію. Крім цього слід обмацати тканину, з якої пошито цю постільну білизну. Психологічний чинник дуже важливий. Ви повинні зрозуміти, які відчуття викликає у вас ця тканина. Якщо вам неприємно чіпати, наприклад, льон, то навіть його якість вам не буде на користь. Ви не зможете розслабитися на такій постільній білизні.
Найбільш затребуваною вважається сатинова постільна білизна. Сатин має відмінні практичні властивості. Тканина зносостійка, щільна та добре вбирає вологу. Так як сатин є натуральною тканиною, то ваше тіло під такою білизною завжди дихатиме. Відмінною особливістю сатину від інших тканин є унікальна м'якість разом із приємним легким шовковистим блиском.
Наступна група - це постільна білизна із ранфорсу. Дана постільна білизна можна віднести до новинки на текстильному ринку. За технологією плетіння, цей вид тканини дуже схожий з бязью. У переплетенні беруть участь горизонтальні та вертикальні нитки. Але на відміну від бязі, нитки використовуються різної величини (тонкі та товстіші). Дана технологія дозволяє зробити тканину м'якою, але в той же час досить щільною та стійкою до багаторазового прання.
Далі - постільна білизна з бязі. Бязь – це гарний вибір за співвідношенням якість/ціна. Тканина вважається досить практичною і не потребує особливих заходів догляду. Можете бути впевнені, постільна білизна з бязі витримає необмежену кількість прань.
Остання група – це постільна білизна із полікотону. Порівняно з тканинами, виготовленими тільки з бавовняних волокон, полікотон має більш довговічну структуру тканини, стійкість барвників і низьку зминання, а також дає меншу усадку при пранні. Звичайно, основною перевагою полікотону є його найбільш прийнятна ціна в порівнянні з вищезгаданими тканинами.
2. Комплектність. Існує кілька різновидів комплектації постільної білизни. Традиційно це простирадло, підковдра і 2 наволочки. Європейський комплект постільної білизни може містити не дві, а чотири наволочки різних розмірів (2+2). Крім того, іноді зустрічаються комплекти постільної білизни без простирадла або з однією наволочкою. Тому, щоб уникнути сюрпризів, при покупці необхідно уважно вивчити інформацію на упаковці.
3. Розміри. Комплекти постільної білизни бувають наступних видів:
- Полуторні комплекти постільної білизни
- двоспальні комплекти постільної білизни
- сімейні комплекти постільної білизни, де в комплект зазвичай входять не один, а два підковдри
- євро комплекти постільної білизни (відрізняються більшими, ніж двоспальні комплекти, розмірами)
- дитячі комплекти постільної білизни (розмірами до 125 см завдовжки).
Білизна іноземного виробництва зазвичай має дещо інші розміри, тому варто при покупці звернути на це особливу увагу. Зарубіжні виробники пропонують постільні комплекти розмірів односпальних (single), напівтораспальних (extra long single), двоспальних (full) та збільшених розмірів (king size). Залежно від країни виробника відрізняються і стандартні розміри та форма наволочек, тому завжди звертайте на це увагу.
4. Далі слід звернутися до кольору постільної білизни. Виберіть такий колір, який вас заспокоює та налаштовує лише на краще сприйняття світу. Також подивіться із практичної точки зору. Обов'язково зверніть увагу на барвник і як слід прати комплект постільної білизни. Якщо допускається прання при 60 градусів, то вибраний вами комплект постільної білизни виготовлений з якісного матеріалу, який пофарбований стійким барвником.
5. Варто звернути увагу і на наявність спеціального шва для білизни яким прострочують якісну постільна білизна. Знайти його можна на виворітному боці підковдри та наволочки, поряд з простим швом і акуратно обробленими краями. У зв'язку з використанням нових технологій виробництва замість білизняного шва можливий шов, оброблений на швейній машинці «п'ятинітка» (не менш міцний шов).
Нитки, якими прострочена постільна білизна, обов'язково повинні бути, по-перше, міцними, по-друге, одного тону із самою білизною.
6. Запах. Нова постільна білизна в жодному разі не повинна пахнути фарбою - це правильний показник того, що білизна стійка до прання і не полиняє. Також не повинно бути запаху вогкості чи тим більше хімії. Допустимо легкий запах нового текстилю.
7. Щільність переплетення, тобто кількість ниток на квадратний сантиметр - важлива інформація про постільну білизну. Саме він відповідає за зносостійкість матеріалу. Якісна та міцна постільна білизна повинна мати показник не нижче за шістдесят плетінь на один квадратний сантиметр. Класифікація виглядає так: низька щільність (20-30 ниток на 1 см2), нижче за середній (35-40 ниток), середня (50-65 ниток), вища за середній (65- 80), висока (85-120) і дуже висока (130-280). Чим щільніша білизна, тим довговічніша. Низьку щільність має СИТЕЦЬ; нижче середнього та середнього - БЯЗЬ; вище середнього – РАНФОРС; високою – перкаль, сатин.
8. Упаковка якісної постільної білизни говорить сама за себе – максимум лаконічної інформації про саму білизну (склад тканини, кількість та розмір предметів комплекту) та фірму-виробника.
Що стосується колірного рішення, то зараз дуже модний діловий стиль. Найпопулярнішими стали комплекти білизни, які як малюнок мають смужки або клітини. Особливо цікаво це рішення виглядає на сатинової тканини. На другому місці за популярністю стоять мальовничі мотиви, які є на тканині. Це всілякі китайські ієрогліфи, єгипетські орнаменти тощо. Багато сучасних виробників використовують реактивний друк (активний друк) як метод нанесення малюнка. Дана технологія дозволяє досягти унікальної глибини та насиченості кольору. Зображення тварин або квітів стають живими та дуже реалістичними.