Овеча вовна – краса та користь для здоров'я

Овечья шерсть – красота и польза для здоровья Натуральна овеча вовна є унікальним природним матеріалом, який використовується з найдавніших часів і досі не має гідних синтетичних аналогів. Вона є зістриженим волосяний покрив тварин. Вовна є одним із перших матеріалів, які освоїли давні люди для виробництва одягу. Археологи виявили у розкопках свідоцтва про початок розвитку вівчарства та виробництва вовни, які відносяться до IV століття до нашої ери. Розведення овець і прядіння вовни було відоме у Стародавній Месопотамії та Вавилоні. У Стародавньому Римі вже займалися селекцією, у результаті було отримано нову породу тонкорунних мериносових овець Тарантіно. Сам Гай Юлій Цезар підтримував схрещування та одержання нових порід овець для виробництва одягу. Грецький поет Овідій описав технологію виробництва тканин із овечої вовни на початку нашої ери. Вовняні тканини практичні та відносно недорогі, їх легко фарбувати у різні кольори. На серйозну промислову основу вівчарство було поставлене в Англії, навіть зараз лорд-канцлер Англії символічно сидить на мішку з шерстю. В даний час поряд з овечою, використовується верблюжа, кроляча і козяча вовна.

Натуральна овеча вовна є унікальним природним матеріалом, який використовується з найдавніших часів і досі не має гідних синтетичних аналогів. Вона є зістриженим волосяний покрив тварин. Вовна є одним із перших матеріалів, які освоїли давні люди для виробництва одягу. Археологи виявили у розкопках свідоцтва про початок розвитку вівчарства та виробництва вовни, які відносяться до IV століття до нашої ери. Розведення овець і прядіння вовни було відоме у Стародавній Месопотамії та Вавилоні. У Стародавньому Римі вже займалися селекцією, у результаті було отримано нову породу тонкорунних мериносових овець Тарантіно. Сам Гай Юлій Цезар підтримував схрещування та одержання нових порід овець для виробництва одягу. Грецький поет Овідій описав технологію виробництва тканин із овечої вовни на початку нашої ери. Вовняні тканини практичні та відносно недорогі, їх легко фарбувати у різні кольори. На серйозну промислову основу вівчарство було поставлене в Англії, навіть зараз лорд-канцлер Англії символічно сидить на мішку з шерстю. В даний час поряд з овечою, використовується верблюжа, кроляча і козяча вовна.

Основну масу шерсті, що переробляється, складає овеча. До країн-лідерів з виробництва стриженої овечої вовни належать Австралія, Нова Зеландія та Аргентина.

За своїм хімічним складом шерсть є білком – кератином. За будовою кожне вовняне волосся складається з декількох шарів: верхній має тонкі лусочки, другий – ороговілі клітини веретеноподібної форми, третій – пористий, заповнений повітрям. Волокно має тонку звивисту структуру і відрізняється високою міцністю. Завдяки цим властивостям вовняні вироби зберігають свої унікальні якості та чудовий зовнішній вигляд при тривалій експлуатації. Натуральна вовна між ворсинками має безліч повітряних бульбашок, що забезпечує доступ кисню. Ця якість допомагає уникнути парникового ефекту, створюючи природне лікувальне тепло. Вовна слабо електризується і не притягує пил, здатна надовго залишатися чистою. Також вона нейтралізує токсичні речовини, що виділяються тілом, і перешкоджає розмноженню кліща домашнього пилу.

Натуральне тепло від таких виробів благотворно впливає при болях у спині, суглобах, м'язах. Ще однією з переваг натуральної вовни є її лікувальний ефект: вона регулює артеріальний тиск, заспокоює нервову систему, знімає втому, нормалізує сон, підвищує імунітет людини та її опірність до простудних та інфекційних хвороб. Ланолін (тваринний віск), який міститься в овечій вовні, прискорює загоєння ран і переломів, має протизапальну та антиалергічну дію. Вироби з натуральної вовни здатні добре поглинати вологу (до 33%) та створювати натуральне тепло, вони дозволяють дихати тілу, регулюють вологість, приємні та ніжні до тіла.
 

Источник http://www.vladi.com.ua/ru/index